Oficjalny przedstawiciel Frese A/S
w Polsce

SM Nowy Tomyśl, Nowy Tomyśl

Opis obiektu

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Tomyślu obejmuje osiedla mieszkaniowe zlokalizowane są w Nowym Tomyślu, Buku, Opalenicy i Pniewach. Powierzchnia użytkowa zasobów zarządzanych przez Spółdzielnię wynosi ponad 221 300 m2, w tym powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych - 207 000 m2. W skład zarządzanych zasobów mieszkaniowych wchodzi 141 budynków wielorodzinnych, w których znajduje się 3 834 mieszkań. Na osiedlach spółdzielczych i w budynkach zarządzanych przez Spółdzielnię mieszka ponad 11 200 osób. Spółdzielnia zrzesza ponad 3850 członków, prowadzi działalność eksploatacyjną, inwestycyjną i kulturalną, jest również operatorem sieci telewizji kablowej.

Zastosowane urządzenia

Do regulacji instalacji centralnego ogrzewania zastosowano automatyczne regulatory różnicy ciśnień Frese PV o średnicach DN15 – DN25. Łącznie zamontowano ok. 4 000 kpl. urządzeń wyposażonych w kulowe zawory odcinające i zawory spustowe. Urządzenia stabilizują ciśnienia dyspozycyjne w pionach przez co zapobiegają powstawaniu hałasów. Umożliwiają także odcięcie części instalacji oraz spuszczenie wody instalacyjnej pod każdym z pionów.
W celu wyregulowania instalacji c.w.u. zamontowano termostatyczne ograniczniki cyrkulacji TemCon w ilości 500 szt. W ten sposób zapewniono ciepłą wodę w każdym punkcie poboru, nawet w najbardziej odległych miejscach instalacji